کنترل سلامتی

تفاوت فشارسنج m2 و m3

تفاوت فشارسنج امرون m2 و m3

مقدمه
فشارسنج دیجیتال خانگی دستگاهی کاربر پسند با امکانات متنوع است. این دستگاه را می‌توان برای پیگیری بهتر فشارخون در منزل استفاده کرد. کاربرد راحت و غیر پیچیده مهمترین دلیل محبوبیت این فشارسنج ها نسبت به مدل های قدیمی است. فشارسنج m2 و m3 دو دستگاه بسیار پرطرفدار موجود در بازار هستند. افراد مختلف بواسطه صفحه نمایش و کاف راحت این دستگاه ها می‌توانند از آنها استفاده کنند. مانند سایر ابزارهای دیجیتال فشارسنج m2 و m3 نیز تفاوت هایی از نظر امکانات دارند که برای کاربران هنگام خریداری قابل توجه است. ما برای آشنایی بیشتر شما در ادامه مقاله به مقایسه فشارسنج های m2 و m3 می‌پردازیم لطفا همراه ما باشید.

فشارسنج m2 و m3 هر دو ساخت ژاپن و جزء فشارسنج های برتر موجود در بازار هستند. فشارسنج های امرون از کیفیت خوبی برخوردار بوده و برحسب امکانات خود با قیمت های متفاوتی به فروش می‌رسند. این فشارسنج ها را می‌توان در مراکز درمانی و منزل برای کنترل فشارخون و ضربان قلب مورد استفاده قرار داد.

فشارسنج m2 و m3 دستگاه های با کیفیت و مطمئنی هستند که فقط از نظر امکانات با یکدیگر تفاوت دارند. کار با این دستگاه های دیجیتال اندازه گیری فشارخون بسیار راحت است و شما را از رفت و آمد به درمانگاه جهت اندازه گیری فشارخون بی نیاز می‌کند.

فشارسنج امرون m2

فشارسنج امرون m2 یک دستگاه دیجیتال دقیق و سبک برای استفاده در منزل است. کاف این فشارسنج برای دور بازوی متوسط قابل استفاده بوده و صفحه نمایش بزرگ و خوانایی دارد. استفاده از این فشارسنج بسیار ساده است و بطور دقیق فشار سیستولیک و دیاستولیک را اندازه گیری می‌کند.

 این دستگاه برای یک کاربر دارای حافظه ای با ظرفیت 30 اندازه گیری است. فشارسنج M2 با دو باتری 1.5 ولتی و  برق شهری کار می‎کند. این دستگاه دارای نمایشگر تعویض باتری هم هست. جنس کاف آن از نایلون پلی استر بوده و برای بازو با سایز 22- 32 سانتی متر قابل استفاده است.  صفحه نمایش آن نیز LCD بوده و قابلیت خاموشی خودکار دارد.

دستگاه فشارسنج امرون M2

فشارسنج امرون m3

فشارسنج امرون m3 با یک طراحی عالی و دقت بالا ساخته شده است. این دستگاه قادر به اندازه گیری فشار سیستولیک، دیاستولیک و ضربان قلب فرد است. صفحه نمایش این دستگاه بزرگ و با نور پس زمینه بالا است. بنابراین در نور کم نیز به راحتی می‌توان آن را قرائت کرد.

کاف این دستگاه برای بازوهایی با سایز متوسط و بزرگ قابل استفاده است. ظرفیت حافظه داخلی این فشارسنج 60 عدد برای هر کاربر است. این دستگاه برای استفاده در محیط درمانی و خانگی بسیار بادوام و راحت است.

همچنین دارای هشدار درست بستن کاف است. یعنی اگر کاف دستگاه خیلی شل یا سفت باشد به شما هشدار می‌دهد. کاف این دستگاه برای بازوی 22- 42 سانتی متر قابل استفاده است و قابلیت استفاده از باتری و برق را دارد.

دستگاه فشارسنج امرون M3

مقایسه امکانات M2 و M3

فشارسنج m2 و m3 ابزارهایی دقیق و در عین حال راحت برای اندازه گیری فشار خون هستند. آنها از نظر برخی امکانات با یکدیگر متفاوت بوده و همین عامل بر روی قیمت این فشارسنج ها موثر است. برای اطلاع دقیق شما از امکانات این دستگاه ها به مقایسه فشارسنج های M2 و M3 پرداخته‌ایم.

تعداد ذخیره اطلاعات فشار خون

تعداد ذخیره اطلاعات فشار خون در فشارسنج m2 و m3 متفاوت است. همانطور که قبلا گفته شد فشارسنج m2 قابلیت ذخیره 30 اندازه گیری را دارد. در حالیکه فشارسنج m3 برای هر کاربر امکان ذخیره 60 اندازه گیری را فراهم می‌کند. حافظه داخلی دستگاه فشارسنج کمک می‌کند شما خیلی بهتر فشارخون خود را بررسی و پیگیری کنید.

قابلیت میانگین‌ گیری

قابلیت میانگین‌ گیری یکی از امکانات خوبی است که برخی از فشارسنج ها ارائه می‌دهند. فشارسنج m3 برخلاف فشارسنج m2 این قابلیت را دارد و به کاربر امکان می‌دهد از 3 تست آخر فشارخون خود میانگین گیری کند. گرفتن میانگین فشارخون به کاربر اجازه می‌دهد از روند بهبودی یا وخامت وضعیت فشارخون خود مطلع شود. بنابراین کمک می‌کند روند درمان را بهتر و جدی تر دنبال کند.

کاف بزرگتر در دستگاه M3

تفاوت فشارسنج های بازویی امرن مدل M3 و   M2همچنین در کاف آنها است. کاف دستگاه فشار خون برای اندازه گیری دقیق فشارخون بسیار حائز اهمیت است. درست بسته نشدن کاف می‌تواند نتایج غیر دقیق ارائه دهد.

 کاف دستگاه فشارسنج m2 برای افراد با دور بازوی سایر متوسط قابل استفاده است بنابراین برای افراد چاق با دور بازوی بزرگ قابل استفاده نیست. برعکس فشارسنج m3 را می‌توان برای افرادی با دور بازوی متوسط و بزرگ مورد استفاده قرار داد. بنابراین هنگام خرید دستگاه فشارسنج حتما این مسئله را مورد نظر قرار دهید.

ذخیره کردن اطلاعات

فشارسنج m2 و m3 از نظر ذخیره اطلاعات نیز با یکدیگر متفاوت هستند. دستگاه فشارسنج m2 قابلیت ذخیره اطلاعات فشار خون را برای یک کاربر تا 30 بار فراهم می‌کند. اما دستگاه M3 برای دو کاربر قابلیت ذخیره 60 اندازه گیری را  دارد.

از این نظر می‌توان گفت فشارسنج m3 امکانات بیشتری ارائه می‌دهد. همچنین داده های ذخیره شده در فشارسنج m3 را می‌توان با استفاده از Omron Connect به کامپیوتر انتقال داد و برای مدت طولانی ذخیره کرد یا به اشتراک گذاشت.

اندازه صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش دستگاه فشار سنج دیجیتال یکی از قابلیت هایی است که خصوصا برای افراد در سنین بالا حائز اهمیت است. ضعف چشم ها در این سنین باعث می‌شود که صفحه نمایش بزرگ تر ترجیح داده شود. در رابطه با تفاوت فشارسنج دیجیتال بازویی M2 و M3 امرون باید گفت که صفحه نمایش فشارسنج m3 بزرگ تر است و از نظر وضوح تصویر و شدت نور بهتر از دستگاه M2 است.

سخن پایانی
حال که با تفاوت فشارسنج های بازویی امرن مدل M3 و M2 آشنا شدید بهتر است بدانید که کیفیت این دستگاه ها هیچ تفاوتی باهم ندارد. آنها فقط از نظر امکانات باهم متفاوت هستند. هر دو دستگاه خطای حرکت را نشان داده و به کاربر کمک می‌کنند فشارخون خود را بطور صحیح اندازه گیری کند. بسته به نوع امکاناتی که انتظار دارید می‌توانید هر یک از این دو فشارسنج را خریداری کرده و برای ارزیابی دقیق فشار خون خود مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *